·         Proti celulitidě dostatkem tekutin 
Základní pravidlo? Hlavně hodně pijte! Omezte sladké sodovky a zaměřte se na jemně perlivé vody. Dodržujte pitný režim pravidelně, nestačí ráno vypít půl litru vody a večer druhého půl litru. Pijte přes den, stačí malá sklenka, ale pijte průběžně. Pokud jste vystaveni ztrátě vody při pláči, pocení nebo zvýšenému horku, rozhodně tomu upravte i váš pitný režim. Střídejte jemně perlivou s neperlivou vodou.

Pijte chladnou vodu z kohoutku a ovoňte a ochuťte si ji trochou máty nebo citronu. Pokud nejste zrovna největší příznivce vody, zkuste čaj. Ideální je čaj zelený, který pomáhá vyrovnávat metabolismus, ovšem úplně stejně vám poslouží i čaj z máty, který zrychluje organismus a pomáhá spalovat přebytečné tuky, pokud jej pijete pravidelně.

·         Zamyslete se nad změnou životního stylu  
Pokud si několikrát týdně zajdete do fast foodu, vaše nejoblíbenější jídlo je pizza a také si ji rádi dopřáváte, či pokud pijete slazené vody na denním pořádku, nejspíš je načase se zamyslet nad tím, jak se stravujete a co chcete víc: chutné jídlo, nebo zdravou a atraktivní postavu? Ale nemusejí to být jenom fast foody – i jídlo, které je těžké a je ho hodně může náš organismus zatěžovat.

Jak se tomu vyhnout? Nahraďte omáčky a grilované a smažené věci zeleninou a ovocem, a to také proto, že zelenina obsahuje důležité vitamíny a minerály a ovoce zase dostatečné množství cukru, aby to uživilo náš mozek.

·         Vlijte si krev do žil
Hlavně využijte všech dostupných prostředků. Zajděte si na masáž, nebo se masírujte na problematických partiích sama – a přidejte k tomu třeba krém proti celulitidě nebo masážní olej. Masážní krémy nejsou dost na to, abyste zatočila s celulitidou, ale může to pomoct, pokud se správně přizpůsobíte.
 
Vyzkoušejte také peeling, lymfatická masáž, sprcha pomocí masážní hlavice – tohle všechno pomáhá.